utorok 27. mája 2014

MiG-21RF / LanceR A / LanceR C / Chendgu J-7 III, R.V.Aircraft 1/72

Po základnom kite MiG-21MF začala firma R.V.Aicraft vydávať krabičkové variácie na túto verziu. Prvou variantou bola česká MiG-21MFN. Následovali verzie MiG-21SM, MiG-21MA a prieskumná MiG-21R. V roku 2014 prišli na trh ďalšie zaujímavé variácie tohoto kitu. Konkrétne čínska varianta Chengdu J-7 III, egyptský prieskumák MiG-21RF, a výrazné rumunské modernizácie MiG-21, teda útočný LanceR A a stíhací LanceR C. 

Prikladám stručné pohľady do krabičiek týchto aktuálnych variant. Podrobnejšie rozfotenie plastových rámčekov je publikované v pohľade do krabičky základného kitu MiG-21MF. Úplne rovnaký obsah je totiž vložený aj do týchto predstavovaných kitov, ktoré však majú iné aršíky nálepiek a prípadne aj nové konverzné diely.

#72035 Chengdu J-7 III


Tento kit je len nálepkovou variantou základného kitu MiG-21MF. Teda obsahuje dva rámčeky dielov z béžového plastu, rámček čírych dielov, sadu leptaných dielov, rezinový kokpit. Viem si predstaviť tento model do páru spolu s kitom Trumpeter 1/72 J-8 II Findback. Bola by to zaujímavá a exotická dvojička čínskych súčasníkov vo vitrínke :)

#72039 MiG-21RF


Krabička ponúka zaujímavý arabský prieskumák. Táto verzia je absolútnou exotikou, keďže vznikla len v počte 12ks pre egyptské letectvo. Nálepky umožňujú výber jedného z troch markingov. Z toho dve klasiky z konca osemdesiatych rokov a jednú novšiu, stroj v novej kamufláži po generálke v Odese v roku 2007. 

Základný kit je rozšírený o rezinové prieskumné púzdro, ktoré je upevnené pod trupom namiesto kanónovej výzbroje. Tiež sú vložené vretená z konca krídel, známe už z krabičky MiG-21R.

Kit tiež obsahuje novinku z produkcie R.V., sústruženú mosadznú pitotku, ktorá nahrádza nie celkom vydarený plastový diel . Túto pitotku je možné zakúpiť aj ako extra produkt.

#72036 MiG-21 LanceR A

#72037 MiG-21 LanceR C


Tieto dve rumunské modernizácie predstavujú zatiaľ najvýraznejšiu prestavbu základnej verzie MF, čo sa odráža aj v obsahu oboch krabičiek, ktorý je už na prvý pohľad bohatší. 

Prvá krabička nr.72036 predstavuje útočnú variantu A. Z aršíka nálepiek sa dá vybrať jeden zo šiestich markingov a kamufláži z celého obdobia služby týchto lietadiel, od prototypu až po súčasnosť.

Podobne je to aj v prípade stíhacej verzie LanceR C v krabičke nr.72037. Tu je skutočne reprezentatívny výber až zo siedmych markingov, od začiatku služby tejto verzie (s bielymi alebo čiernymi nápismi "Fortele Aeriene Romane"), cez zástupcu od Baltic Air Policing 2007, až po úplnú súčasnosť s erbami Sedmohradska zo základne Campia Turzii.

Pohľad na rezinovú sadu, ktorá je súčasťou oboch kitov LanceR.

V stavebnici je k dispozícii tiež farebná fotoleptaná sada, ktorá spolu s horeuvedenými rezinovými dielmi predstavuje upgrade set pre úplnu prestavbu kitu MF na verzie LanceR. Leptík obsahuje aj obe verzie prístrojových dosiek variant A a C.

Obe stavebnice LanceRov obsahujú aj masky na nástrek rámovania čírych prekrytov kokpitu.


Touto štvoricou kitov ešte nie je úplne vyčerpaná téma, postavená na platforme M. Najbližšie mesiace budú následovať verzie MiG-21M a niekdy na jeseň túto sériu uzavrie MiG-21S. Dobrou správou je, že už tento rok sa môžeme tešiť na pokračovanie ságy MiG-21 v podaní R.V.Aircraft. Najprv na bojovníka z vietnamskej a arabských vojen MiG-21PFM a neskôr aj MiG-21bis, ktorý dáva predpoklad na nepreberné množstvo krabičkových verzií a užívateľov z celého sveta. Osobne sa najviac teším na chorvátske MiG-21 bisD. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára