utorok 3. mája 2016

2x P-47D Thunderbolt Mk.II, Tamiya 1/72 - patina 1.časť

Začínam s patinou. Na ošlapanie krídel som sa rozhodol použiť soľnú metódu, ktorá sa mi veľmi osvedčila počas stavby Hellcatov. Na navlhčený povrch som nasypal morskú soľ, ktorá má akurát rozmerovo vhodné kryštáliky. Takto zasypaný povrch som nechal zaschnúť. Nasypal som radšej viac soli, keďže počas nástreku aj tak podstatná časť bude rozfúkana prúdom vzduchu...Vztlakové klapky som vymaskoval, keďže bolo zakázané po nich šliapať.


Výsledok po prvom kole, po zaschnutí nastriekanej farby a očistení povrchu od soli. V prvom kole som použil svetlejšie odtiene kamuflážnych farieb. Na zelenú som použil Tamiya XF-71, na hnedú Tamiya XF-55,  na Ocean Grey svetlošedú Tamiya XF-19. Po umytí povrchu som nastriekané farby ešte opatrne oškriabaval hrotom špáratka v pozdĺžnom a v priečnom smere.

Celý postup som znova zopakoval, ale v druhom kole som použil trocha tmavšie odtiene. Po začistení a opatrnom oškrabaní nastriekaných farieb som celý patinovaný povrch opatrne začistil uchošťuchom mierne namočeným v riedidle Tamiya XF-22.


Samozrejme, ešte trocha popracujem na výsledku, hlavne v okolí liniek miernym čipingom. A môžem postúpiť do ďalšieho kola patiny...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára